i have __SlowCPU__

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS
DENIKCL6 - indexy pro pomalé počítače

Majitelé počítačů s menší RAM pamětí, jistě tuto novinku uvítáte!
-Pro pokročilé uživatele...
Ve článku DENIKCL6 - čeká vás nejenom indexování je podrobně popsáno, proč jsem k indexování přistoupil. Pro majitele počítačů s RAM velikou alespoň 64 MB se nic nemění, ale máte-li paměti méně, jistě tuto novinku uvítáte.

Znatelně zrychluje práci s DENIKCL6 na pomalých počítačích. Zrychlení je měřitelné, betatesteři ho hodnotili jako viditelné a samozřejmě se jim líbilo.

Základní pravidlo tedy zní - máte-li dostatek paměti RAM , tak ji použijte. Vyhledávání v paměti RAM je samozřejmě nejrychlejší.


Máte-li možnost tuto volbu zapnout, rozhodně ji zapněte.

Na PC s nedostatkem paměti RAM tato možnost vysvícená není a tak se dostáváme k indexům.

Indexy si musíte sami vytvořit, nejlépe po každé aktualizaci databáze volaček nebo lokátorů. Je možno spustit indexaci pouze pro jednu konkrétní databázi, nebo pro všechny současně.

Vytvořením indexů jste udělali vše, co bylo potřeba a nyní je program bude pro vyhledávání používat.


Obrázek ukazuje, kde indexování spustíte - jedná se o nabídku z menu programu.

Přidám jeden tip : indexy není třeba vytvářet na pomalém notebooku, můžete je vytvořit na svém domácím velkém PC a vytvořené indexy pak pouze překopírovat.

Prakticky : v adresáři, kde je program DENIKCL6.EXE je adresář IDX. Je třeba zkopírovat tento adresář včetně jeho obsahu.

nebude kopírovat 6500 souborů, jako minule uváděl, po zkušenostech a odezvách betatesterů jsem počet indexových souborů snížil na něco málo přes tisíc.

Testování indexování na různých strojích s různými operačními systémy při vývoji velmi pomohlo, děkuji za pomoc a reportování výsledků svým klubovým kolegům Luciferovi Mělník, Vencovi Chotěšov a Fantomovi Jílové.Druhá vychytávka rovněž slouží ke zrychlení práce s programem. Jedná se o nastavení délky prodlevy od posledního stisku klávesy ke spuštění vyhledávání v databázích. Pokud tedy píšete dostatečně rychle, nebude se vyhledávání spouštět po každém stisku klávesy, ale až po zadání několika znaků.

*
Při zapnutí vyhledávání v RAM můžete tuto prodlevu vypnout.

*
Nepoužíváte-li paměť RAM , pak doporučuji jako výchozí hodnotu 0.5 sec - vypnutí nedoporučuji.

Pokud při zadávání volačky musíte čekat, než počítač zpracuje vyhledávání v databázi, můžete zkusit tuto hodnotu prodloužit (týká se předevčím starých pomalých notebooků).

Aby z nové verze něco měli i uživatelé s dostatkem RAM ve svých PC, zmíním krom ostatních oprav vylepšení tvorby grafu. Je možno pomocí přepínačů generovat několik různých variant, ozkoušejte a uvidíte sami.

Novou verzi je možno si stáhnout jako update přímo v programu, program umožňuje zdarma provádět update registrovaným uživatelům, registrace je rovněž zdarma.
Stáhnutí programu ZDE-downloads
+ více inf. na odkazu

14.12.2007 00:07:09 | Autor: Bohouš Lípa //Mi5ho.s | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se